| Andreea1095 a întrebat:

Mi s-a blocat telefonul si nu stiu codul PUK(la telekom).Nu mai am nici acea cartela cu coduri.Cum il pot afla puk-ul?

Răspuns Câştigător
| AdeeXd a răspuns:

De un alt telefon Telekom apelează l *100# apoi tasta 4 (Servicii) apoi 6 (puk). Introduci numărul tău și Îți va da codul puk

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ei la Telekom, nu băga coduri aiurea, ca arzi cartela, si te costă bani o cartelă nouă, asa mergi la ei il deblocheaza ei, si poate nu plătesti nimic. De unde esti?

| Andreea1095 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Timisoara.Am rezolvat problemahappy.