| Coman_Alexandru_2000 a întrebat:

Parere Sony Xperia M4 Aqua.Mersii.Mai ales despre rezistanta la apa si calitatea pozelor.

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Nu îl am, am Z5 compact, dar Sony e o firma de calitate. Mai știu persoane care au si nu au avut probleme cu rezistenta la apa. Pozele sunt superbe. De pozat pe sub apa n-am încercat încă, dar oricât de rezistent ar fi, cel mai bine e să-l păstrezi pentru orice eventualitate. big grin

| Pool77 a răspuns:

Ma omule, tu esti nehotarat rau de tot.
Alege ceva si ala e.
Ai diferite reviewuri pe Youtube, ai si teste ce e atat de greu?
Pana la urma dai 600 de lei, nu 6000.
M4 nu stiu cum se descurca, cert e ca are certficat IP-68, ti-am mai spus asta dar vad ca tot continui cu intrebarile tot pe aceeasi tema.
Am vazut alta intrebare cu Z1, a avut un coleg, am fost la piscina, am facut vrei 3-4 poze nici o problema, ne-am dus a doua zi, a facut video in timp ce facea back flip, dupa ce a iesit i-a intrat apa sub display, da avea toate capacele la loc.
Toate sunt rezistente pana la un anumit stadiu, faci dus? Ok.
Faci baie si-l scapi? Sa zicem ca rezista, insa nu sunt 100% rezistente.
Tu pentru cel vrei? Vrei sa faci scufundari in Marea Neagra si vrei sa faci video?
Calm, ca te bucuri de rezistenta aia de apa cateva zile ca dupa devine monoton si atat a fost.