| toja91 a întrebat:

Pe un HTC hd2 cu windows instalat, se poate instala programe exact ca pe android? ma refer la acel Market care il are android.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul functioneaza pe sistem de operare diferit de cel al telefonului.
Un program scris pentru SO Android nu poate rula sub Windows si invers.
S-au facut unele programe care "traduc" pentru Windows programele Android (simulatoare), dar rareori functioneaza satisfacator.