| CuvinteDeVară a întrebat:

Pentru a verifica minutele și ce mai are pe acolo în Cosmote ( Telecom), care este codul?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| bcalex96 a răspuns:

Daca ai abonament *151# minute sms mb, *181# factura

3 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

*123*1# in oc de 1 poti sa pui si 2 si 3

| CuvinteDeVară explică (pentru Morenna10):

Am uitat sa mentionez, pentru abonament.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii despre serviciul "Info cost" la linkul oficial :
https://telekomro.custhelp.com/......%20control

"Info cost

Tarif

Activarea, accesul la serviciu, mesajele scrise trimise la 1515 şi mesajele primite nu sunt taxate.

Utilizare

Apel la *100# sau *151#

SMS gol 1515, direct de pe telefonul tău Telekom (vei primi informaţiile solicitate printr-un un mesaj scris)

Apel gratuit pentru clienţii Telekom Romania Mobile la 1234, Serviciul de Relaţii cu Clienţii ( informaţia îţi va fi comunicată verbal)

Informaţia oferită de Serviciul Info cost apeluri este valabilă la data şi ora menţionată la începutul mesajului (scris sau verbal).

Informaţiile prezentate au caracter orientativ. Doar factura de servicii Telekom Romania furnizează detalii despre minutele utilizate, numărul de SMS-uri, traficul GPRS, şi costurile adiţionale pentru întreaga perioadă de facturare.

Pot exista întârzieri între momentul efectuării apelurilor şi momentul actualizării informaţiilor prezentate în mesaj.

Disponibilitate

Clienţii aflaţi în străinătate şi având serviciul Roaming activat nu pot accesa serviciul Info cost. Serviciul Info cost poate fi apelat în momentul revenirii în ţară.

În cazul abonamentelor noi activate, serviciul devine funcţional după emiterea primei facturi.

Clienţii cu abonamente Cosmorom pot beneficia de acest serviciu numai după ce optează pentru un abonament Telekom Romania Mobile.

În cazul schimbării tipului de abonament sau a datei de facturare, serviciul devine funcţional după emiterea următoarei facturi." - SURSA :
https://www.telekom.ro/category/servicii-abonamente/cat7680489/

Toate cele bune.