| cfrtobias a întrebat:

Poate ati patit voi ce ati activat pentru telefon sa se vada in soare ecran corect? Am Samsung s10e da si la luminozitate 100% se vede mai greu.

9 răspunsuri:
| Hellboy96 a răspuns:

Cam toate telefoanele in lumina soarelui se vad greu. De activat nu stiu daca se poate activa ceva dar îți recomand să stai la umbra când il folosești. Sănătate!

| cfrtobias explică (pentru Hellboy96):

Pai cred ca am ceva contrast neactivat sau ceva

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mareste nivelul de luminozitate din setari/Afisaj. Apoi scoate (blocheaza) Luminozitatea adaptiva, tot de acolo.

| cfrtobias explică (pentru Salontanul):

Faza e ca nu am activat asta, m-am uitat pe google si poate gasesc Functia sunlight readability

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Auto-luminozitatea s-ar putea sa fie activata automat, cel putin asa vine din fabrica
vine de pe vremurile (care inca nu au trecut) in care se storcea orice chestie care sa nu consume bateria

eu am S8+ care are ecran oled si cand il dau la maxim, se vede foarte bine in plin soare

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Cred ca asa e da e naspa sa mut mereu pe maxim. in soare

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Deh, c'est la vie
magaria cu auto e ca luminozitatea e intotdeauna la nivel minim chiar daca ii "corectezi" la maxim

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Eu nu am automat.

| cfrtobias explică:

Canta la alta masa happy