| cfrtobias a întrebat:

Am acum Samsung s10e si am pe ecran de deblocare cu cod. Daca pierd telefone, de exemplu poate cineva face root fara sa opreasca telefonul? Mentionez ca de stins telefonul nu poate si bateria nu o poate scoate, are ce ii face?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Apasă butonul power vreo 10-12secunde și poți să uiți de cod.
Probabil o să se stingă, apoi din butoane ii poți face reset.

| cfrtobias explică (pentru gelu1970):

De fac asa si sa zicem ca merge nu pot anula parca asa-i?

| gelu1970 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu poți face nimic.
Asta e partea proastă la un Android.
Dacă un jegos îți fură telefonul Android....il stinge și face reset.

| cfrtobias explică (pentru gelu1970):

Am incercat acum, da se stinge ecran nu merge parca

| cfrtobias explică (pentru gelu1970):

Nu trebuie cum vad si de la volum sunet mic?

| CentyLox a răspuns:

1 La mana invata sa te corectezi
2 Nu are cum sa faca root daca nu este pornit usb debugging dar poate sa ii dea factory reset din combinatia de butoane specifica s10 E
3. Daca ii da reset merge cu el la service si ii scoate Securitatea Deeeeci sper ca te-am ajutat

| cfrtobias explică (pentru CentyLox):

Atunci nici factory reset nu poate cred ca nu poate opri telefon ca am cod

| cfrtobias explică (pentru CentyLox):

Poate daca scriu lung nu ma exprim asa bine da tu ai inteles oricum deci e scris corect altfel si TPU ar fi corectat

| CentyLox a răspuns (pentru cfrtobias):

El corecteaza doar literele gresite owo