| cfrtobias a întrebat:

Pe Samsung s10e mi-a aparut "se asculta" da eu cand am lasat telefon nu stiu sa fi apasat pe ceva sau sa am pentru plans copii sau ceva activat ce ziceti ca ar fi fost? mentionez ca de vreo o ora nu am umblat la telefon

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mi-a aparut "se asculta"

aici e mâna SRI, STT, FBI

| cfrtobias explică (pentru sierra1):

Totusi cred ca Bixby voce doar ca nu eram in el din greseala bixby am dat da alta

| Bizon95 a răspuns:

S10 are DOUA inteligente artificiale in el
Brixby, care cica, ca TOTUSI nu merge decat daca apesi pe butonul dedicat "Brixby"
SI
"Ok Google"
care am impresia ca, acum e activ default, pentru ca, cu ceva update-uri in urma nu mai descuie telefonul (ce ii spui sa faca, daca nu ii place, te pune sa ii descui telefonul, deci poate fi pus in siguranta ca default)

deci verifica in setari dupa "Ok Google"

sau pur si simplu: SPUNE TARE LANGA TELEFON: "Ok Google" sa vezi daca e activ... mie mi s-a intamplat chiar astazi sa isi ia un ok google fals pentru ca vorbeam cu voce tare langa telefon si mi-a cautat nustiuce pe internet big grin

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Cred ca Bixby era doar ca nu am dat pe "Bixby voce" si nu stiu cum s-a activat singur...