| Lex_Alex_1995_cj59 a întrebat:

Problema speaker Iphone 7.
Salut, am un iphone 7 de vreo 2 ani si i-am facut de curand update 12.3.1, cand sun pe cineva sa vorbesc ma aude foarte foarte slab, cand dau pe roportofon sa vorbesc putin sa vad cum ma aud la fel foarte foarte slab cu fasait, dar cand bag castile si incep sa vorbesc ma aud foarte clar si cand vorbesc la telefon si pe reportofon. Problema este de la soft din ce am citit pe internet dar toti scriu ca au aceasta problema dar nu scrie care ar fi rezolvarea, care ar fi solutia?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu stiu daca este din soft asa cum spun multi.Atunci cand este ceva de la soft cei de la Apple revin cu un nou soft,daca nu revin,atunci inseamna ca oamenii doara vorbesc,iar problema este altundeva.

Dupa ceva vreme,telefonul care este tinut in diferse locuri,mai des in buzunare,intra in sita de la casca sau sita aia de al microfon,asta daca are si acolo o sita praf si puf din ala de la haine,asta daca syii despre ce vorbesc.

Eu am patit la fel,am fost la Apple si au testat telefonul,se auzea slab,apoi a curatat sitele astea si wow.
Am vazut cum curateau, foloseau ceva perii gen cum is alea pentru dinti, alea ce le folosesti sa cureti intre dintii si sa cureti gingia, daca stii ce zic.
Cu alea perii sitele astea si dupa vezi cum se aude.

Daca insa e problema din soft, ai rabdare Apple va reveni cu o noua versiune de soft care remediaza problema.
Si eu am versiunea asta, dar nu am nici o problema de nici o natura.