| BeSmart17 a întrebat:

REPEDE! e ilegal sa faci un cont fals de Facebook? suna ca o prostie! stiu

8 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Teoretic e ilegal, practic nu e, nu semnezi nimic, asa ca nu te pot da in judecata sau ceva.
Insa daca iti faci cont fals Facebook-ul poate oricand sa ti-l blocheze.

| nirocino a răspuns:

Nu este ilegal sa iti faci un cont fals, depinde ce faci cu el!happy Bafta!

| AlexDFY a răspuns (pentru CuriousStuff):

+1

| AFR81 a răspuns:

Daca prin acel cont furi identitatea cuiva si, folosindu-te de ea, faci lucruri nu tocmai cuviincioase, atunci se poate spune ca e ilegal. Daca faci un cont cu un personaj fictiv sau ceva de genul, pentru divertisment, nu se va lua nimeni de tine.

| NASA10 a răspuns:

Da e ilegal, daca esti prins o sa fi sanctionat!

Răspuns utilizator avertizat
| BeSmart17 explică (pentru AFR81):

Nu santajez pe nimeni cu el...pur si simplu vreau sa vb cu anumite persoane de pe alt cont

| tintareco a răspuns (pentru BeSmart17):

E ca şi cum ai suna cu număr ascuns, iar asta denotă că nu faci ceva pe bune, din farse nevinovate sau născut probleme mari.