| alexandrusexygirls12356542343231455555555555234 a întrebat:

Ce se intampla daca faci un cont fals de facebook?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic ce sa se intample? laughing Doar daca primeste multe raporturi sau nu este activ de foarte mult timp il inchide Facebook.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa ai un nou cont de facebook, cam asta se va intampla

| OnuOnulică a răspuns:

Nu se întâmplă absolut nimic...doar că în momentul când cineva îți raportează contul fals, ți se va șterge.

| Frank51 a răspuns:

Nimic. Iti trebuie 10 reporturi ca sa ti-l inchida, deci stai chill ca nu cred ca ai 10 dusmani. Sau poate?big grin

| Gonrax a răspuns (pentru Frank51):

Trebuie mult mai mult de atât până cei de la Facebook chiar se uită. Așa poți face 10 conturi și să-nchizi ce pagină vreiwinking

| deeeaqq a răspuns:

Păăi, dacă îşi dă seama un prieten sau chiar persoana care i-ai făcut cont fals îți dă report la acel cont şi Facebook îl va închide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Nu se intampla nimic, dar daca cineva isi da seama, sau esti prins de o persoana ce nu te suporta, cel mai probabil cei de la Facebook iti vor inchide contul in urma raportarii contului tau de catre acea persoana, iar daca mai faci si ceva gresit, cel mai probabil de vei trezi cu Politia la usa. O dimineata frumoasa iti doresc.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Politia? Pe bune... E un cont de FB, nu cred ca va sparge serverele de la NASA cu el...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Eu am spus ce i s-a intamplat unei cunostinte de ale mele.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

A cautat-o politia pentru ca si-a facut cont fals pe FB? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Eu nu stiu, dar a facut ceva grav pe acel cont. Si cu asta am terminat. Fiecare sa faca ce vrea.

| many404 a răspuns:

Nu se intampla nimic, decat ca iti pierzi timpul degeaba

| CristianMarius1995gi7u a răspuns:

Daca cineva iti da report facebook iti va inchide contul.

| CristianMarius1995gi7u a răspuns:

Nu se intampla nimic.Doar daca te prinde cineva si iti da "report" facebook iti va inchide contul.