| anonim_4396 a întrebat:

S2 sau S2 PLUS? Argumentati. Dau funda. sau mai degraba un pet de bere laughing)

Diferentele ar fi:
S2 : are Corning Gorilla Glass / (S2+ nu are)
S2: are TV-out (via MHL A/V link) / (S2+ nu are)
S2: are memorie interna de 16/32 GB / (S2+ are 8 GB)
DAR nu conteaza ca la S2+ poti pune card de 64 GB, pe langa la S2 poti pune card de 32 GB (deci se compenseaza)
S2 PLUS: are NFC (nu prea important pentru mine)
S2: are USB On-the-go (important)
S2 PLUS: are android v4.1.2 (Jelly Bean) / (S2 are Android OS, v2.3.4 (Gingerbread)). Aici cred ca e foarte important ce versiune de android are fiecare.

Iar S2 plus : Chipset - Broadcom BC28155 / (S2 - Exynos) aici nu ma pricep care e mai bun.
si S2 PLUS are vreo doua aplicatii in plus, preinstalate
In rest ram,procesor, calitate video/foto, viteza internet down/up - wi-fi e la fel

2 răspunsuri:
| Malina4 a răspuns:

S2 plus

| WH a răspuns (pentru Malina4):

Mersi. dar asteptam si argumente.