| seby2014 a întrebat:

Sall, am un Alcatel 991 one touch am dat banii jos + timp de 3 luni trebuie sa platesc 10euro pe luna.Si imi oferta asa: 3000 min si SMS in retea, 200min in retea, 200SMS in retea, si 100min nat. si internationale SUA,Canada, fix UE si SMS nat valabile+300mb. Dar cand intru pe internet imi zice ca nu ma pot conecta! Care imi zice si mie de ce nu pot intra pe internet are Funda big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că eşti pe Orange ( n-ai precizat reţeaua )...
Trebuie să "activezi" netul şi să faci setările aferente!

La Orange se pot face setările AUTOMAT la linkul :
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Dacă nu reuşeşti să le faci "automat, atunci le poţi face "MANUAL", aşa cum sunt EXPLICATE la linkul oficial :
http://www.orange.ro/......n/iq/43062

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Trebuie sa suni la relatii client in reteaua din care faci parte pentru a-ti trimite setarile caracteristice telefonului tau. urmezi pasii pe care tii recomanda ei dupa care vei putea intra pe net.

| EuAli a răspuns:

Seteaza APN-urile

| seby2014 explică:

Bursuc tu m-ai ajutat cel mai mult si imi merge acum mersi