| UNmicDeeJay a întrebat:

Sall TPU,
Am un Nokia Asha 201, mi-am bagat cod de siguranta la el pentru ca sunt persoane care nu vreau sa imi vada mesajele sau aplicatiile personale, dar acum as vrea sa il scot si nu stiu cum.
Am intrat pe la securitate dar nu gasesc dezactivare. sad.
Stie cineva cum pot scoate codul? big grin

2 răspunsuri:
| Stoica_Anna_1994 a răspuns:

Buna.spune-mi si mie te rog cum ai bagat codul ca asta caut si eu sa bag parola la mesaje sau agendalove struck Te rog mult :*

| UNmicDeeJay explică (pentru Stoica_Anna_1994):

Codul asta nu e pentru mesaje, agenda sau mai stiu eu ce...e doar pentru meniu, adica atunci cand vrei sa deblochezi telefonul iti v-a cere codul de siguranta, dupa ce bagi codul poti intra in toate aplicatiile telefonului(Mesaje, Agenda, Muzica, Setari etc). Oricum uite cum trebuie facut: Meniu > Setari > Siguranta > Coduri acces > Modificare cod de siguranta (daca nu ai schimbat codul pana acum este 12345, AI GRIJA, DACA UITI CODUL NU IL MAI POTI RECUPERA big grin)