| andreirobert15 a întrebat:

daca downloadez android 5.0 lollipop pentru galaxy s5 de pesite-ul asta http://www.sammobile.com/firmwares/download/39833/G900FX XU1BNL2_G900FXEO1BNL1_XEO.zip/

risc sa nu mai mearga telefonul sau ceva de genu?

funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să nu riști. Mai bine aștepți să scoată Samsung Lollipop oficial. Poți verifica mergând la setări-despre telefon apoi apeși pe „Actualizare Software„ - verificare actualizare. Va apărea în curând Lollipop. Actualizarea se face direct pe telefon. Nu este nevoie de calculator. Nu este bine să descarci de pe internet. Este posibil să îți strici telefonul și să pierzi garanția.

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Daca ai telefonul root-at si stii sa flash-uiesti o poti face.Linkul este site-ul oficial al celor de la Samsung mobile. Daca nu stii sa faci mai bine astepti pana se poate face update din setari.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand să ai RĂBDARE până primeşti update-ul oficial happy

Toate cele bune.