| Szzeby a întrebat:

Salll TPU! De catva timp am terminat de invatat limbajul C.Eu folosesc Code Blocks dar am o nelamurire.Cum pot sa dau anumite culori si sa aranjez textul unde vreau eu? Si pentru a crea un joc trebuie sa stiu si programare, dar pot crea un joc cu acest program sau trebuie un program special?

Fundoi!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica ai terminat de invatat C? La ce intrebari pui nici lucrurile elementare nu le stii in C.

Pentru colorare era greu sa dai un search? Gasesti documentatie la greu.

https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=c%2B%2B+write+color+console

Cat despre aranjarea textului, e un lucru de baza care se invata in programare, sa te joci cu outputul.

Legat de jocuri discutia e lunga si extrem de complicata. In primul rand invata bine programare si invata programare orientat obiect. Apoi invata o librarie precum OpenGL pentru grafica, apoi invata multa multa matematica mai ales geometrie ca o sa ai nevoie pentru a folosi librarii grafice.

1 răspuns:
| Nawiz a răspuns:

L