| TheodoraBy a întrebat:

.Cine stie o carte buna despre code::blocks ( sa contina limbajul de programare si cat mai multe lucruri in legatura cu code::blocks )? Daca stiti va rog sa ma ajutati! Multumesc mult!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Code::blocks e doar un IDE, nu prea sunt carti despre IDE uri

| cool1 a răspuns (pentru suntserios):

Http://www.polirom.ro/......iceu-4988/

Acestea sunt cartile pe care le folosesc eu.Sunt,zic eu, destul de detaliate.

| suntserios a răspuns (pentru cool1):

Nici tu nu faci diferenta intre IDE si limbaj de programare nu?

| Pământul a răspuns (pentru suntserios):

N-am nici o IDEe despre ce plus plus vorbesti. lmao glume. lol amuzant.

@TheodoraBy: iata un manual pentru codeblocks: http://www.codeblocks.org/docs/manual_en.pdf

iti garantez ca n-o sa te ajute.

| TheodoraBy explică (pentru suntserios):

Nici pentru c++?

| TheodoraBy explică (pentru suntserios):

Limbajul nu e universal? Pentru ca am gasit urmatoarea carte: http://www.stroustrup.com/programming.html. Si mi se pare ok dar ma gandeam daca nu cumva influenteaza, adica daca nu difera limbajul?!? Nu ma pricep

| suntserios a răspuns (pentru TheodoraBy):

Limbajul e unul singur, nu are la ce sa fie universal.

IDE e alta poveste