| DenimM a întrebat:

Salt TPU
Am comandat de BlackFriday un telefon de la Emag, iar acum nu se mai aprinde display-ul si vreau sa mi-l repare.
Dar nu stiu sigur daca are garantie, eu cal l-am comandat mi-au trimis prin mail o factura, aceea e garantia?
Normal nu ar trebui sa aiba?
Funda

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Are garantie. Au obligatia sa ti-l repare sau sa ti-l inlocuiasca, daca dispozitivul nu mai poate fi folosit dupa standardele din fabrica.
Cauza defectiunii nu trebuie sa ti se datoreze tie, ca sa beneficieze de garantie.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are garantie stai linistit, suna la ei si intreaba

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul are şi Garanţie!
Suni sau trimiţi un e-mail, apoi ei îţi trimit şi Certificatul de Garanţie tot pe mail happy

Sau, poţi merge direct la un showroom cu telefonul + Factura!

Toate cele bune.