| kaTTsu a întrebat:

Am o mare problema, am un telefon achizitionat de la eMAG acum 1 an de zile in toamna lui 2016 mai exact, mi s-a spart si le-am trimis un mail vazand ca pe site figureaza ca inca am garantie, am primit mesaj conform caruia mi-au aprobat cererea si vor trimite un curier dupa telefon, problema este ca imi cere cutia, garantia in original si factura, de unde dracu sa le iau, deoarece le-am aruncat... Ce este de facut?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu toate alea ce mai conteaza, daca l ai spart tu oricum nu beneficiezi de garantie.

Factura ar trebui sa o ai in cont la ei daca ai facut comanda online

| Adapter a răspuns:

Atunci nu poti face nimic, fara cutie si factura nu le poti trimite la ei in service, de factura nu stiu daca este nevoie ca de obicei se uita dupa numarul de telefon sau numele tau. Toti ce poti face este sa mergi la un alt service cu telefonul si sa platesti.
Succes.