| TraSneL a întrebat:

Salut.Am cumparat de curand un tel LG Optimus One P500 si are versiunea de android 2.3.3 Cum pot sa ii fac update la 2.4 macar?

7 răspunsuri:
| soket a răspuns:

Incearca cu LG Mobile Updater. Dar nu iti recomand sa faci updatezi! Funda

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Te sfătuiesc să foloseşti metoda OFICIALĂ de update :
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-Optimus-One-P500

Dacă "încerci" cu alte "metode" găsite/indicate pe NET se poate întâmpla să ţi se BLOCHEZE telefonul!

| TraSneL explică:

Da dar am versiunea 2.3.3 si e cam veche...un tov are 4.1 pe el da 4 nu vreau ca e posibil sa se blocheze telefonul straight face

| TraSneL explică (pentru soket):

Am incercat si imi zice ca telefonul nu poate fi upgradatstraight face

| soket a răspuns (pentru TraSneL):

Poti sa il duci la un service gsm si sa te interesezi despre problema ta.

| MHems a răspuns:

Buna! Meniu --> Setari --> Despre Telefon ( Dispozitiv ) --> Actualizare Software --> Iti introduci Contul/Parola Si in configurezi.

| TraSneL explică (pentru MHems):

Chestia e ca nu imi apare "Actualizare Software"