| Andromeda20202 a întrebat:

Am cumparat o folie de la Mr.Shield cu duritate 9h pentru un s10e.Tin sa mentionez ca este 3d nu 5d.Folia de sticla nu este curbata pe margini ceea ce inseamna ca nu acopera intreaga suprafata a telefonului.In cazul unui impact pe colt/uri socul este preluat de folie sau de ecran?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ineys a răspuns:

In cazul unui impact pe colt al telefonului, exista sanse foarte mari ca ecranul sa se sparga sub folie. Pentru asa ceva se cumpara carcasa/husa. Folia se foloseste pentru zgarieturi ( ceea ce nu are rost pe S10 deoarece are cel mai nou Corning Gorilla Glass ). Chestiile obisnuite ( chei, cutite, etc ) nu-l vor zgaria. Poate doar particule de nisip si alte pietre.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

De ecran.
Caută o sticlă protectoare curbă, fabricată pentru telefonul tău. Și o husă anti șoc.
Nu S10e nu e ceva nemaipomenit însă ți-ai cheltuit destul și in cazul unui impact vei cheltui pe un ecran încă o jumătate din prețul telefonului.