| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut.
Azi mi-am pus o folie de sticlă pe moto edge 40 neo ecran curbat, folia e de sticla luata de la chinezi, ecranul telefonului e curbat și folia la fel e puțin curbata.
Ideea e că aceasta folie după nici 5 ore de la aplicare s-a dezlipit și menționez că nu am folosit intensiv telefonul.
Folia e temperated glass si nu mi-a venit cu niciun fel de lipici bănuiesc că lipiciul era integrat pe folie, bănuiesc nu știu sigur.
Aveți idei de ce mi s-a dezlipit folia de sticlă și cum pot rezolva? Pentru că eu vreau sa folosesc în continuare folie de sticlă.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu a fost aplicata bine folia.
Folia nu are lipici, ci se adereaza pe ecran cu efectul de vidare (nu ramane aer dedesubt, iar presiunea aerului (din atmosfera) o tine lipit (efectul "ventuza").

| Lucaaragiale23 explică (pentru Bula):

Asta cred și eu, băiatul de a pus-o a "aruncat-o" de sus pe ecran fara să pună nici-un fel de presiune pe ea.

| Bula a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Du-l inapoi, sa monteze folia corect si trainic!
(cred ca va trebui sa puna alta folie)