| Daniel26 a întrebat:

Salut, am cumparat recent un telefon Nokia 3310 3G, iar astazi, chiar de la primul apel am observat ca in timpul apelului vocea mea parea ca e amplificata, ca si cum ma auzeam in telefon, era un fel de microfonie. Persoana apelata ma auzea foarte bine, eu la fel, o auzeam bine, doar ca la fiecare cuvand pe care-l pronuntam, aveam o senzatie ciudata, cum spuneam, ca si cum ma auzeam in telefon. Problema se diminua oarecum daca tineam mai departe telefonul sau disparea daca treceam telefonul pe modul speaker. Care sa fie cauza? Exista vreo solutie?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Simptomul ar indica convorbire ascultata, in special numarul partenerului cu care ai vorbit.
Acel ecou apare la telefoane cu procesare mai inceata, iar ce ai spus tu revine cu intarziere.