| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am cumparat un iphone 11 de la un baiat si el l-a luat pe abonament(Vodafone) si nu a platit abonamentul, are cum sa imi blocheze telefonul prin imei ca din cate stiu eu nu prea?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa te caute politia, si pe tine si pe el

| Ronnix a răspuns:

Da, reteaua va bloca IMEI-ul telefonului.

| EnacheRemuss a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu nu stiam chestia asta abia astazi m-a sunat si mi-a spus

| EnacheRemuss a răspuns (pentru Ronnix):

Pai am mai avut eu un p30 pro si tot asa a fost luat si nu mi l a blocat. dar nu stiu la iphone

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ceva a fost luat fara sa fie platit, atunci se considera furat.
In cel mai bun caz va fi blocat si nu vei putea folosi telefonul.
In caz mai rau...

| Simpatic a răspuns:

Poate va invatati minte sa numai cumparati de la baieti telefoane si alte bunuri, cumparati-va un lucru cand vi-l permiteti.
Ramai si fara telefon si cu banii luati ca bulangiul ala nu a platit si ti-a luat banii, eu il calcam in picioare.
Sunt destui pe care-i vad nu au o chifla in burta si stau la cozi si platesc arte cate 80 de lei pe luna la un telefon pe care nu si-l permit sa-l cumpere cu banul jos, alti idioti

| Mirel4412 a răspuns:

E vina baiatului, tie nu o sa iti faca nimic, probabil sa iti blocheze telefonul si sa ti-l ia, dar actele sunt facute pe numele lui nu al tau.

| EnacheRemuss a răspuns:

Am mai platit si 2600 de lei..eu avand 16 ani. bursa si am mai fost la munca sa mi l pot permite. si m-am bazat ca un prost. asta este

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru EnacheRemuss):

Mamă ce țeapă ai luat, da i inapoi telefonul mîine, si sa-ti dea banii te a fraierit ăla, sa l sune tatal tau pe baiatul acela sau pew părintii lui sa ti aduca urgent banii inapoi si da i telefonul sa se spele cu el pe cap, te a păgubit rau de tot.