| BezeaToxica a întrebat:

Am o problema cu cei de la Vodafone si vreau sa imi explice si mie cineva ceva va rog.
Mama mea are abonament de 8 euro. Lunar ii incarcam matusii mele cu 5 euro. Venea pe factura 5 euro in plus ca ii incarcam. OK
Problema este ca luna asta(ultima factura inainte sa termin abonamentul) mi-a venit 160 lei.
De unde nu stiu.
Fetele de la Vodafone au zis ca asa e inregistrat in baza de date cu 160 lei, dar nu este corect deoarece mama nu a facut nimic in plus fata de ori ce luna in afara de asta.
Chestia ciudata este ca pe factura la Servicii Utilizate imi apare 100 lei(ca zic ei ca am incarcat cu 100 lei o cartela) dar pe a 2 foaie scrie datele inca o data DAR servicii utilizate cu 5 euro(cat ii incarcasem matusii).

Asa ca este greseala de la ei? Ce pot face?

2 răspunsuri:
| Moddi a răspuns:

Uite-te sa nu aiba activat "DATE mobile"

| Silent3025 a răspuns:

Fa cont pe Vodafone (e posibil totusi sa nu mearga daca zici ca e ultima luna de abonament si nu vrei sa mai reinoiesti contractul) si descarci de acolo factura detaliata gratuit (dupa cate stiu exista asa ceva) te uiti pe ea si vezi exact unde se problema,la serviciul de incarcare,la servici date, voce, sms, mms, etc.Ori le ceri sa-ti trimita factura detaliata prin posta (parca e 1 Euro factura detaliata).