| Alky39 a întrebat:

Sunt de ani buni la cartela la Vodafone și as vrea sa trec la abonament, ce telefoane sunt decente ca și pret/servicii oferite în limita a 3000 de lei? Țintă ar fi jocurile, deci as avea nevoie de un procesor și grafica bune, ma uitam la S22, 8gb cu 128gb memorie, problema e ca nu au abonament de 7 euro deși eu incarcam la cartela doar de 6 pentru ca nu aveam nevoie de mai mult iar daca as lua telefonul la liber pe eMAG ar fi mai ieftin chiar și cu 256gb de memorie doar ca aici l-as plati pe 2 ani la abonament, as avea nevoie de un sfat va rog, va mulțumesc în avans!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Corect, sunt pe stocuri mai vechi ale unor terti care vand S21 noi, le-au tinut la cutie 2-3 ani se pare dar pretul este aproape cat a fost telefonul nou, adica in jur de 2600-3000 de lei, in functie de capacitate de stocare, in conditile in care eu am dat pe S21 (5G) 3400 de lei si pe S21+ 4000 lei, ambele la oferta pe eMAG, noi.
La abonament poti lua telefoane mai noi, de actualitate, scumpe sau mai ieftine
Am crezut ca vrei un telefon pe care sa il cumperi si cu bani cash
Poti gasi S21 si la amaneturi de electronice am vazut ca unul ca al meu e undeva la 1500 de lei varianta 256 Gb happy pe olx chiar mai putin dar nu as risca sa iau de la tepari
Cauta daca mai sunt pe abonament S22 e cam acelasi lucru cu S21, deci la procesor si GPU sigur e ce trebuie pentru jocuri.
Apropo exista si varianta S21 FE de 8 Gb RAM!

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu mi-am luat un S21+ cand a aparut, cred ca si S21 simplu e foarte ok pentru jocuri, ambele sunt mai bune decat S22 dar sub S23winking

| Alky39 explică (pentru Simpatic):

Problema e ca la abonament nu găsesc S21 nici la Orange nici la Voda, doar S21 FE si ala e mai slab, doar 6gb de ram, nu știu ce sa fac

| Simpatic a răspuns (pentru Alky39):

Corect, sunt pe stocuri mai vechi ale unor terti care vand S21 noi, le-au tinut la cutie 2-3 ani se pare dar pretul este aproape cat a fost telefonul nou, adica in jur de 2600-3000 de lei, in functie de capacitate de stocare, in conditile in care eu am dat pe S21 (5G) 3400 de lei si pe S21+ 4000 lei, ambele la oferta pe eMAG, noi.
La abonament poti lua telefoane mai noi, de actualitate, scumpe sau mai ieftine
Am crezut ca vrei un telefon pe care sa il cumperi si cu bani cash
Poti gasi S21 si la amaneturi de electronice am vazut ca unul ca al meu e undeva la 1500 de lei varianta 256 Gb happy pe olx chiar mai putin dar nu as risca sa iau de la tepari
Cauta daca mai sunt pe abonament S22 e cam acelasi lucru cu S21, deci la procesor si GPU sigur e ce trebuie pentru jocuri.
Apropo exista si varianta S21 FE de 8 Gb RAM!

| literallythesamebruh a răspuns:

Xiaomi 13T. Mănâncă tot ce îi dai. Camerele sunt și ele bune. Verifică review-urile și alte informații despre el și decide dacă e sau nu bun pentru tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Culmea ca fata de 13, 14-le nu merita de nici o culoare. Dar... nu e Samsung, e chinezarie breh. (ai prins ironia, sper. Posesor de Mi 10T, inainte Mi A1, voi renunta la Xiaomi doar pentru ca sunt mizerabili ca si suport software, insa hardware-ul e foarte pe felie - sau era pana sa inceapa sa dea cu mucii in fasole ca pret/performanta-facilitati la ultimele modele de top.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ba dimpotrivă, consider că 14-le merită toți banii, deoarece în versiunea asta s-au adresat efectiv tuturor plângerilor făcute de utilizatori. 1080p pe camera frontală? Acum au 4K. USB 2.0? Acum au 3.2. Soft "cu erori"? Au introdus HyperOs. Și mai sunt și altele, însă nu vreau să mă lungesc. Să nu mai zic că se vorbește despre faptul că dacă va veni și la noi va avea același preț ca 13.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Nu e vorba de erori, lasam bugurile timpite de la MIUI deoparte, ma refer la frecventa update-urilor. Iar despre HyperOS inca nu stim practic nimic. L-au prezentat, au zis ca lugu-lugu...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Faptul ca au anuntat HyperOS nu inseamna ca ala o sa fie mai cu motz ca MIUI. Daca aveau bunul-simt sa pastreze macar un device Android One, aveau banii mei pe vecie. Asa, posibil sa imi bag picioarele si sa iau frumos cel mai scump aifon standard de la Apple (pe firma, ca sunt rupt pe persoana fizica, lol) si aia e.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Whoops, double posting. Asta e, mea culpa.