| Generalgrevious a întrebat:

Salut, am o problema cu telefonul meu Samsung A5 2017, de fiecare data cand stau afara si e frig raman fara baterie la telefon, numai cand stau afara dar cand sunt in casa nu mai am problema asta.

Inainte si in frig ma tinea bateria, oare ati intampinat si voi problema asta? Si cum ati rezolvat problema asta?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate telefoanele pățesc asa. Am pățit recent pe un Samsung A71 ( cumpărat în martie), am vorbit mult la telefon afara fiind frig și baterie moartă repede. La tine nu cred ca înainte nu se întâmple asta. Probabil nu ai folosit mai mult ca ultima data. Iar dacă as monta alt telefon în suportul de pe ghidonul bicicletei și as pleca la drum afara fiind frig, bateria s-ar descarca rapid din cauza asta. Frigul este și motivul pentru care nu folosesc telefonul în suport când afara scade sub anumite grade.

| sierra1 a răspuns:

Schimbă bateria, aia e hiba