| ContDeTpuFTW a întrebat:

Am o tableta foarte virusata si nu pot scapa de virusi. Nu pot face nimic din cauza acestora, am incercat Avast dar nu merge, virusii apar iar. Exista o metoda de a reseta complet tableta? Nu vreau sa ramana absolut nimic. Dau funda variantei care merge!

Răspuns Câştigător
| Annonnymus005 a răspuns:

Da-i resoftare. E complicat, dar functioneaza. Daca nu te pricepi, du-o la service sa o resofteze dar sa bagi un custom ROM fiindca virusii vor aparea, pentru ca Android-ul oficial are virusi. Funda?

6 răspunsuri:
| zoltan119 a răspuns:

Dacă ai specifica și modelul tabletei ar fi mai ușor să te ajut dar ca să faci o resetare de fabrică intră în setări -> backup and reset -> factory data reset. Nu uita că dacă faci o resetare de fabrică se vor șterge doate aplicațiile, pozele, muzica, etc, și vor rămâne numai aplicațiile preinstalate după resetare

| Derkes a răspuns:

Da-i un reset.

| ContDeTpuFTW explică (pentru zoltan119):

Am facut asta si imi raman niste file prin, file explorer' chiar daca nu raman jocuri sau muzica dar virusii apar iar. Ii sterg si se instaleaza singuri cand pornesc internetul. tableta este una destul de naspa si anume Myria jump 9 TAB-E91. Dar pana o schimb as vrea sa scap de virusi nu vreau sa o arunc.

| ContDeTpuFTW explică (pentru Derkes):

Nu merge. Se sterg toate aplicatiile si mai raman chestii in file explorer dar cand pornesc internetul apar iar virusii si se inmultesc.

| Derkes a răspuns (pentru ContDeTpuFTW):

Atunci cu el la service

| iulianolaru99 a răspuns:

Depinde la ce te referi cand spui ca e virusata.In cazul in care te referi la add-urile de pe google in care iti spune ca "tableta ta este grav afectata de virusi" poti sa stai linistit ca nu e vorba de niciun virus.Sunt doar niste pagini pop-up.