| 123456FOREVER a întrebat:

Salut,am primit un Iphone 5 si nu stiu daca este original sau este fake.cum imi dau seama. Funda!

6 răspunsuri:
| Alex299 a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url
Daca are serie, e original, seria trebuie sa fie undeva la About de la Settings.

| sltlp a răspuns:

Dupa cum se simte in mana, dupa cum se misca, daca are sau nu appstore. Il conectezi la un laptop si vezi daca e detectat de itunes, sau dupa imei.

| 123456FOREVER explică (pentru sltlp):

Are appstore dar cand il bag in pc nu apare nimic

| sltlp a răspuns (pentru 123456FOREVER):

Ai windows original ca sa gasesca driverele automat pentru el? Si ai nevoie de itunes!

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Pai daca la butonul de dat mai tare si mai incet e ceva cu rosu e original daca nu nu. Si mai sunt si alte criterii dar asta e cel mai usor de identificat.