| suiramikkk a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un telefon, Samsung Galaxy S Duos, S7562. Pana acum mi s-a umflat bateria si telefonul nu mai statea deschis, doar la incarcat, astazi mi-am luat o baterie noua si e mai bine, adica nu se mai inchide, s-a inchis doar de 2 ori brusc dar nu stiu de ce, bateria am schimbat-o, ce poate sa fie?

Cert e ca nu mai e cum era inainte, adica la 2 minute de folosire fara sa fie incarcat se inchidea, acum mi se inchide odata la cateva ore, sau daca il folosesc mai mult.
Sa fie de la android sau ceva de gen? adica il am de 2 ani si nu i-am facut upgrade sau ceva de gen

1 răspuns:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Incearca sa faci un upgrade cu softul original de la Samsung Kies.
Daca face la fel trebuie sa ajungi cu telefonul la un service gsm. Daca esti din Bucuresti intra pe www.ServiceTelefoane.ro si fa-ti o programare.