| RazvanCTC a întrebat:

Am un Alview X2 Soul Extreme, sunt foarte multumit de el, rapiditate relativ ok, merge pe el orice, cat despre camera foto chiar nu am ce comenta, l-am achizitionat acum 3 saptamani, dar vreau sa il schimb cu un Huawei Mate 9 premium, varianta de 64 gb cu ⁴ GB ram, etc. Ce spuneti, sa mi-l achizitionez? As simtii o permormanta considerabila ca si telefon? Rog amatori sa se abtina. Ce imi recomandati voi? Exclus Samsung, Nokia sau iphone...in ziua de azi platesti doar brandul. Bugetul ar fi undeva intre 1500 si 3500 lei. O zi buna

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit la Oneplus 3T sau LG V20? Ambele sunt telefoane foarte bune.

5 răspunsuri:
| RazvanCTC explică (pentru anonim_4396):

Nici unul nu se incadreaza la standardul lu Mate 9, adica la camera foto, si procesor e mai sus mate 9. Ca vorba aia, 4 gb ram are si Mate 9, 6gb deja e mult si scade si durata bateriei, tinand cont ca pe v20 e de 1440 p. Multumesc de sfat oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea lua un Iphone SE, este cel mai bun Iphone, sau un Samsung Galaxy S7 Edge+, că mărcile astea de telefoane sunt mai bune ca Huawei, sunt mai utilizate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RazvanCTC):

Oneplus 3T este mai bun ca Mate9 plus ca are Dash Charging 30 de minute de incarcat te vor ajunge o zi intreaga, dar daca nu iti place asta e

| RazvanCTC explică (pentru anonim_4396):

Daca sunt mai utilizate, nu inseamna ca sunt si mai bune. In ziua de azi platesti doar numele, nu si performantele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RazvanCTC):

Foarte adevarat de multe ori platesti numele dar primesti si un telefon foarte bun cum ar fi Apple si Samsung ei au cele mai bune telefoane de pe piata. Ti-am recomandat 3T pentru ca este un telefon de 430€ care are performanta unui telefo de 800€ ( cum ar fi iPhone 7, Galaxy S7)
Iti las aici un speed test intre Oneplus 3T si Mate 9 Pro https://www.youtube.com/watch?v=6r4TcP8QFpM. Succes la alegerea noului tau telefon.