| Darius0007 a întrebat:

Salut, am un Galaxy s8 (usb c) și am o problemă cu mufa de încărcare. Când introduci cablul în telefon, stă foarte greu acolo, cum îl mișc pe cât de puțin, iese.

Menționez că am schimbat cablul cu altul tot original și am și am și încercat să curăț mufa telefonului în interior. Iese mereu și chiar e enervant ????
Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Ei bine, daca ai incercat sa cureti tu mufa, probabil ai largit piciorusele acelea happy.

| Darius0007 explică (pentru Blueberry8):

Ieri am încercat să curăț, deci aceeași problemă o aveam și înainte

| Blueberry8 a răspuns (pentru Darius0007):

Atunci s-a largit acolo, pentru ca uneori ne grabim, impingem prea mult mufa sau o tragem cum ne vine la mana.Nu stiu daca mai poti face ceva, probabil se poate schimba inauntru.Deci du-l la reparat.