| racingpigeons a întrebat:

Salut, am o problemă cu telefonul meu, un Samsung galaxy s6, cand il bag la încărcat nu imi mai apare "fast charging" ci "incarcare prin cablu" si telefonul se incarca foarte greu, e activata optiunea de fast charging, am încercat si cu alte incarcatoare fast charging si nimic, se poate sa fie de la mufa telefonului?

2 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Poti incerca sa-l incarci cu cablu de date, dar nu la calculator sau laptop, ci la priza.Scoate wi-fi de pe telefon daca il ai activat,la fel si datele mobile,adica internetul de la reteaua ta de telefonie care o ai. Daca ar fi stricata mufa telefonului,nu s-ar incarca deloc. Daca il duci la service pe motiv ca e stricata mufa, sigur o sa te pacaleasca, ca sa-ti ia niste bani, bine ar fi mai intai sa incerci cum ti-am zis, cu cablu de date pentru ca alea sunt facute mai rezistente decat un incarcator normal.

| racingpigeons explică (pentru petitconseil):

Am incercat cu mai multe cabluri sa il incarc, am descarcat aplicatia Ampere si imi arata "Alimentator USB" nu "Alimentator AC" cum ar trebui