| lyt3 a întrebat:

Salut.

Am un HTC 7 Mozart, acuma cateva zile l-am scapat pe jos si am spart ecranu ( sticla sau cum i zice ) dar el tot functioneaza numai ca se vede spart. big grin

As vrea sa stiu cam cat ar costa sa il repar. si ce s-a spart la el Display-u sau Touchscreen?

4 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Salut, pai costa in jur de 1 milion jumate. Si display-ul contine touchscreen sunt 2 in 1. Deci schimbi ecranul si gata e ca nou.
Succes!

| Anticarul a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/display-uri/display-htc-7-mozart-original--30901
64 de lei si daca esti priceput, nu pui manopera si il schimbi tu

| lyt3 explică (pentru Anticarul):

Da, dar eu nu inteleg un lucru. ce e spart la el. touch sau dispaly..pentru ca telefonul merge, se vede e ca si normal numai ca se vede sparta sticla.

| Anticarul a răspuns (pentru lyt3):

In cazul HTC-ul 7, display-ul este ecranul. 2 in 1, vin impreuna, o singura piesa.