| rLdw0w a întrebat:

Salutare, as vrea sa stiu care este diferenta dintre un display, si sticla/geam la galaxy s4? Ieri din greseala am am spart, sticla zic eu, pentru ca touchscreen-ul merge si as vrea daca pot sa il repar fara sa coste prea mult. Rama inca este intacta, doar sticla sau geamul, cum mai spun unii, s-a spart. Deci intreabarea este daca trebuie sa cumpar numai sticla sau si display?

Răspuns Câştigător
| DamianCS a răspuns:

Display-ul este ansamblul intern pe care se face afișarea, touchscreen-ul este alt strat care „se ocupă" cu atingerile, iar sticla este doar protecția exterioară. Nu ar trebui să fie prea scumpă, dar vreo 100 de lei cred că tot scoți din portofel, cu tot cu montaj. Probabil că e doar sticla spartă, ceea ce e bine!

| rLdw0w explică (pentru DamianCS):

Super! Ma bucur sa aud ca numa sticla e sparta, un prieten de al meu avea un S5, care avea la fel, sticla sparta si el nu s-a prins. A dat 600 de lei pentru ca cel cu care a vorbit ii spusese ca trebuie inlocuit si display si tot. dar ma bucur ca salvez niste bani. Funda!

1 răspuns: