| Думитреску_Джордж_1994 a întrebat:

Am un Huawei P30 Pro si nu am gasit cum sa ii dezactivez OIS. Este posibil?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu se poate dezactiva deocamdata. Au zis ca poate for introduce optiune cu un viitor update, dar probabil va dura o vreme.

2 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

Ce sa ii dezactivezi OIS sau AI? OIS este un sistem de operare, folosit de Apple...cum naiba sa dezactivezi asa ceva? AI-Artficial Inteligence se poate dezactiva, folosit pentru modurile auto la camera foto!

| Думитреску_Джордж_1994 explică (pentru venividivici2017):

Dovada ca esti prost bata... Apple foloseste IOS, OIS este Optical Image Stabilization. Trebuie sa dezactivez stabilizarea pentru a ma putea folosi 100% de un gimbal