| Nycusor_Buga_Maryus_1996 a întrebat:

Salut am un iPhone 4s replica fidela si l-am scapat jos si nu se mai aprinde.Ce ar putea avea? Dau funda+vot

3 răspunsuri:
| mOnAsX a răspuns:

90 % e din cauza bateriei. unde se atinge bateria cu telefonul acolo s-ar fi putut strica ceva du-te la un servic e... bafta

| ZexMcBogdan a răspuns:

1.Punel la ureche si apasa pe butonul principal si vezi daca se aude procesoarul(la mine sa aude un sunet subtire) daca nu-l auzi inseamna sa s-a dus procesoru.
2. Daca se aude si nu se aprinde ecranu e posibil sa se fi deconectat display-ul la impact.
3. Eposibil sa fi "murit"/deconectat bateriahappy

| Nycusor_Buga_Maryus_1996 explică:

Nu se aude nici-un sunet...Cum adica sa atins batgeria cu telefonul?