| lovemyname a întrebat:

Am un iPhone 3G 8GB in stare buna...sa fac schimb cu un iPhone 4s 64GB 1:1 replica fidela cu toate accesoriile de la iphone 4s compatibile... mărimea la fel ca la original?
Uite link cu replica:http://mercador.ro/......Do3V6.html r:22; s:381
Ce spunte-ți...sa fac schimb sau nu?

6 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Sub nici o forma. dar daca vei face schimbul o sa iti para rau iti garantez 100%. Pe 3g nu iti merg tie prea multe aplicatii dar pe replica nu merge niciuna. Nu poti decat sa suni si sa dai mesaje. Touch-ul e sub orice critica si abia merge. Cum o fi invechit 3g-ul tau tot e de 100 de ori mai bun ca o replica si de iphone 8 si de iphone 10 sa fie ea. Si replica sa deosebeste foarte usor fata de original daca te gandeai sa-l iei doar pentru imagine.

| Dani_Danni_1994 a răspuns (pentru valentino52):

Aici te inseli valentin, am o replica de iphone 4s cu 1 sim lateral ( microsim ) ecran sticla fata/spate capacitiv, toti care l-au luat in mana au zis ca e iphone original 4s. Touch; ul se misca fenomenal de bine, raspunde foarte repede!

Tu cred ca ai avut vreo chinezarie de aia la 200 LEI din targ de sari asa frustrat!

| valentino52 a răspuns (pentru Dani_Danni_1994):

Eu sincer nu am avut replica dar am vazut la cineva... "chinezarii" sunt toate replicile. Si nici 200 lei nu se merita sa dai pe ele... adica sincer ce aplicatii poti instala sau jocuri pe o replica? Si de ce ai da mai mult de 5 milioane pe o replica cand mai pui putin si iti iei iphone 4 second hand. Asta cu replica de 4s sincer nu o inteleg... e doar o chestie de marketing de fapt ele tot replici de iphone 4 sunt nu? diferenta dintre un 4 si un 4s e Siri si te asigur ca nu merge pe nici un alt dispozitiv.

| Dani_Danni_1994 a răspuns (pentru valentino52):

Eu am Aplicatia Siri pe Telefon si merge foarte bine, stiu ca nimeni nu o sa creada asta dar o sa fac un Video si o sa-l postez ca reply la acest comentariu!

Aplicatiile mele care le pot rula pe replica sunt : Facebook, Messenger, Skype, Angry Birds, Fruit Ninja etc

| valentino52 a răspuns (pentru Dani_Danni_1994):

Eu inainte sa imi iau 4s am portat Siri pe un iphone 4. In primul rand era o copie Siri facuta de rusi, necesita iOS minim 5.x si un certificat. In fine ideea e ca Siri nu este o aplicatie aflata in telefon ci o retea de calculatoare din Statele Unite. Ceea ce zici tu este preluat de telefon prin comanda vocala si trimis in America pentru a fi "descifrat". Fara internet Siri nu functioneaza. Un program de doar cativa GB nu ar putea descifra atatea posibile exprimari sau da atatea raspunsuri. In fine nu te contrazic, chiar am auzit de o replica de iphone cu microsim, sticla si android. Ce sistem de operare ai pe el de curiozitate? Siri oricum e imposibil sa ai dar nu e exclus sa ai Google Voice sau Iris sau S Voice sau ce alt program asemanator a aparut ulterior. Oricum pe replica stiu ca era Java instalat, principala diferenta la care ma uit eu sa verific daca un iphone e original este daca are instalat AppStore. De unde le downloadezi?

| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 a răspuns:

Eu am o replica fidela 1/1 de iphone 4s 64gb, si merge impecabil inclusiv touchscreen-ul care e capacitiv, nu rezistiv ca la alte chinezarii.se aude bine,aspect identic cu cel original. aplicatii am talking tom, cut the rop, angry birds, fruit ninja, si merg foarte bine happy eu l-am luat doar pentru aspect