| Izy a întrebat:

Am un numar Orange pe cartela prepaid si nu l-am mai folosit de mult iar astazi am incerat sa-mi incarc telefonul cu 5 euro, dar imi spune ca pot apela doar numarul de urgenata 112 atat. Deci nu pot sa-mi incarc telefonul, in schimb de primit telefoane pot primi fara nicio problema. Are cineva ideea ce ar trebuie sa fac?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Cartela ta PrePay se afla in perioada gratie, perioada in care poti doar sa primesti apeluri.
Daca vrei sa efectuezi apeluri, va trebui sa efectuezi o reincarcare. In functie de valoarea reincarcata, poti obtine o perioada de activitate corespunzatoare (exemplu: reincarcare 1 EUR -perioada activa 5 zile, reincarcare 7 EUR - perioada activa 60 zile, reincarcare 12 EUR - perioada activa 90 zile etc).
O zi buna,
Orange Helpers