| anonim_4396 a întrebat:

Eu am o cartela pe care am activ serviciul Orange Young, mi-am schimbat cartela si as vrea sa beneficiez de acest serviciu doar ca atunci cand vreau sa ma inscriu din nou in Orange Young cu noul numar imi spune ca CNP-ul este folosit deja.Cum as putea sa schimb sa beneficiez de acest serviciu pe numarul nou?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti solicita transferul datelor pentru a beneficia de Orange Young pe noul numar, in orice shop Orange.
O zi buna,
Orange helper

| anonim_4396 explică (pentru OrangeHelper):

Am fost la Orange Shop si mi s-a spus ca nu mai pot face nimic deoarece eu mi-am dat acordul de a folosi CNP-ul meu pe vechiul numar.Nu stiu ce sa mai fac.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa contactezi serviciul clienti sau sa te prezinti la o reprezentanta / partener Orange, ca ei sa faca modificarile necesare. Vei prezenta si actul de identitate, daca CNP-ul iti apartine. In alte circumstante, nu cred ca ei te vor ajuta, pentru ca daca nu e codul tau, se poate considera ca ai inselat compania, prin utilizarea fara drept a unui alt CNP. Unii au avut noroc si au obtinut din nou serviciul Orange Young chiar cu alt CNP, intrucat nu s-au facut verificarile necesare. Poate se rezolva fara probleme. Poti incerca.