| Smileman a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3 GT-I9300 cu Android Version 4.1.2, si am rulat Camera Foto si imi apare mesajul "Eroare la aparatul foto " si dau "OK", si se inchide, adica imi apare meniul principal...Nu stiu ce sa ii fac. Ajutati-ma va rog!

2 răspunsuri:
| Ady2098 a răspuns:

Salut! Eroarea apare cel mai des in cazul instalrii unei aplicatii care cere permisiunea de camera foto
(camwow/retrica/cameraflash/etc)
ori in urma unei incercari de root nereusite, instalare cwm sau 4ext sau pur si simplu un bug de soft.
1.Restart
2.Factory reset din setari
3. Factory reset si data wipe din recovery

Inainte de toate astea intra in:
Menu-Setting-Apps/Application Manager-Camera-Delete Data
Adica stergi datele aplicatiei de camera si incerci din nou.Scrie aici daca reusesti ceva.

| sltlp a răspuns:

Q: De ce ma tii android 4.1.2 pe el cand are de mult 4.3 oficial?