| MaInEXtreMe a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S3 Mini si de cateva nopti cand il pun la incarcat imi arata acolo ca se incarca dar bateria lui scade (in timp ce scadea eu trimiteam SMS-uri). Prima oara am rezolvat cand l-am scos din priza si l-am pus la loc. Seara trecuta incarcatorul mi s-a rupt in mana (doar invelisul de la mufa, adica inca pot sa il pun in locul de incarcare). Am incercat sa il incarc dar trebuia sa tin incarcatorul in telefon cu mana si il fixam si tot nu incarca. Telefonul s-a descarcat peste noapte. In dimineata asta am incercat sa il incarc de la calculator sau cu un incarcator putin mai slab (originalul avea 5V asta are 4, 75V ) si cateodata mai vibra si aparea acolo ca se incarca, dar nu imi arata livelul bateriei si ecranul se facea negru. Imi trebuie telefonul pentru ca trebuie sa plec intr-o excursie si nu stiu ce sa ii fac. Funda! sad

Răspuns Câştigător
| Lala20 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi alt incarcator. Si cand il conectezi la priza, nu te mai joci si nu mai trimiti mesaje. Il lasi 2-3 ore sa se incarce complet (il pus la incarcat doar dupa ce scade sub 20%) si apoi il butonezi. De la calculator se incarca mai incet. Funda?

1 răspuns:
| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Așa am pățit și eu cu vechiul meu telefon Samsung galaxy s4, când mă jucam pe el la încărcat se descărca în timp ce era la încărcat, te sfătuiesc să-ți iei un telefon mai nou desigur dacă îți permite bugetul și vrei, deoarece astea noi au acumulator, și au autonomia mai bună, eu m-am jucat pe telefonul meu de la 0% la 100% în timp ce era la încărcat, și nu i-a afectat deloc acumulatorul nici în zi de azi, și în timp ce mă jucam pe el încărca normal