| Auraș_Marius_1997 a întrebat:

Saluthappy. Am un Samsung Galaxy S9 sau cel putin aveamrolling on the floor. Acum cateva zile l-am scapat pe jos, l-am ridicat, eram cel putin fericit ca nu s-a spart, ca totul era in regula. Ma asez jos si incerc sa deblochez telefonul, dar realizez ca nu merge nici o comanda, nimic. Deci, teoretic touchscreenul nu imi merge. Totul se vede, primesc nontificari, orice, dar nu pot sa umblu pe touch deloc, nu merge nimic. Vreau sa stiu ce problema are, cat de costisitor ar fi la un s9, ce ar trebui sa schimb, daca trebuie ceva... am dat foarte multi bani pe el si mi-as dori sa-l pot repara.
Funda.
PS: daca am gresit ceva, sorry, nu le prea am cu telefoanele.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai il poti repara dar trebuie sa mergi la service. Preturile variaza in functie de defect, service si oras.

Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate fi de la o fisura de circuit pana la defectarea touch-ului.
Unii stiu sa repare, altii schimba cu totul.

Trebuie sa mergi la mai multe unitati de service, sa vezi ce preturi aplica.
Cei care iti cer cativa lei pentru depanare pot fi de mai multa incredere, iar daca-ti convine pretul reparatiei, atunci lasi telefonul la reparat.

| Bogdan70001 a răspuns:

Cel mai probabil s-a desprins cabllul care lega touchscreen-ul.

O poblema de 2 bani, dar care la tine o sa fie cateva sute de lei pentru ca S9