| Gabiiiii a întrebat:

Salut.
Am un telefon LG KG290 si memoria interna este de 5 MB.
Am bagat card in el de 2GB si nu`mi deschide fisierele Memoriei Externe.
De ce?
Sau casti originale pentru acest telefon pot gasi? Are mufa de 2.5 deocamdata am niste casti de Motorola, merg si astea.
Dar va rog spuneti-mi de ce nu deschide cardul, imi apare pe fundal ca l-a primit si cand incerc sa intru in muzica sau altceva imi scrie "Try again..." si incerc de N ori dar degeaba.
Dau FUNDA celui care ma ajuta, si daca merge.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate că nu e compatibil tipul de card cu cel acceptat de telefon, ori poate că e defect cardul.

Încearcă să cuplezi telefonul, cu cablu de date, la Pc şi vezi dacă poţi accesa cardul.

Sau încearcă să-l formatezi de pe telefon sau de pe Pc.