| raluioana a întrebat:

Am un telefon Nokia 6300 cu un card micro sd de 2 gb iar de aseara imi da ca am cardul parolat dar eu nici nu i-am pus parola iar cand incerc sa intru in memoria cardului de memorie folosind cablul de date imi cere parola iar la orice parola pun imi zice operation failed.cn imi poate spune cum il pot deparola fara a pierde fisierele existente pe card? funda

2 răspunsuri:
| SCG8 a răspuns:

Ai incercat sa il scoti sa il bagi din nou si mie imi facea la fel dar eu in scotea il lasam putin si isi revenea sau daca nu merge tsar putea sa fie nevoie sa dai formatare

| raluioana explică (pentru SCG8):

Nu il pot scoate din telefon deoarece a ramas intepenit si nu merge sa il scot.ce sa-i mai fac?