| TheAnonimous3037 a întrebat:

Salut,am un telefon Samsung Galaxy Grand Neo Plus si mi-am pus internet de la Orange.1 GB,dar problema e ca netul nu se activeaza,cu toate ca am instalat setarile, pur si simplu nu imi apare acolo sus 3g orice as face.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut RedBlueBull,

Asigura-te ca ai efectuate setarile de internet ca in acest tutorial: http://oran.ge/1LNqXB5. In cazul in care nu resusesti sa te conectezi la internet, iti recomand sa contactezi 408 - Serviciul Orange Experts.

Cu prietenie,
Orange Helper

4 răspunsuri:
| Leatherleader a răspuns:

Salut. Am si eu acest telefon, si nici eu nu am avut pana acum 3G, doar H+, cred ca trebuie sa te aflii in arii de acoperire speciale.

| TheAnonimous3037 explică (pentru Leatherleader):

Faza e ca mie nu imi merge deloc netul, si daca scot cartela si o pun pe alt telefon nu are nicio problema, deci cred ca e ceva de la telefon.

| Robi1444 a răspuns:

S-ar putea sa ai DATA CALL BARRING.
Trebuie sa suni la 408 sau la 411 cu prescurtarea 150150.

| TheAnonimous3037 explică:

Am rezolvat problema, scuzati ca a durat atata pana sa raspund...acum trebuie sa pun cartela pe slotul 2 al cartelei pentru ca internetul sa functioneze.Multumesc oricum de raspuns.