| acidelic a întrebat:

Salut, are cineva idee cum este Internetul de la Digi pe live streaming in Bucuresti? ma refer la abonamentul Optim Nelimitat pe mobil. Stiu ca exista limita de 50GB in 4G dar ma incadrez cu 1500kbps, dupa un calcul facut pe wolfram alpha voi consuma 40 GB pe luna (5 ore zi/3 zile pe sapt). Acum ma intereseaza daca internetul este bun oricand si nu voi avea probleme de buffering in acesti 50GB. Multumesc

1 răspuns:
| Stefan831 a răspuns:

Depinde ce aplicatie folosesti pentru live streaming. de obicei sopcastul consuma foarte mult trafic. ca utilizator de digi mobil eu iti recomand sa iti creezi cont in my digi (aplicatia my digi din playstore), de acolo activezi serviciul digi oline disponibil oricarui client digi mobil, descarci aplicatia digi online din playstore, te loghezi in ea cu contul digi online definit in my digi si ai peste 40 de posturi tv disponibile moca, vreo 30 de posturi de radio tot la fel, toate pe un consum redus de energie si trafic. sa iti faci o idee, in digi online, nat geo tv, pe calitate lq consuma 150 mb pe ora si vreo 280 la calitate mq. succesuri.