| anonim_4396 a întrebat:

Aveam mai demult o tabletă care nu mai mergea bine. Adică atunci când intram într-o aplicație, îmi sărea mereu pe ecranul principal și trebuia să glisez încă odată să rămână cursorul în aplicația pe care o deschisesem anterior.
Era foarte enervant pentru că o foloseam în fiecare zi foarte mult.
Îmi amintesc că într-o seară m-am înfuriat și i-am dat un pumn sălbatic în spate.
A repornit și îmi scria că se actualizează sistemul EMUI. După, mereu când cedam nervos și îi aplicam acest tratament se întâmpla la fel.
Ce piesă credeți că afecta pumnul meu? Se comporta foarte ciudat.
În ultimele zile ale ei, dabia reușeam să o mai țin pornită câteva secunde.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Placa de baza, de pe care se dezlipeau componente.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Un pumn salbatic" - Hai ca asta mi-a placut laughing

Nu cred ca este vorba de piesa aici, sau ceva ce ai putea tu sa cumperi si sa schimbi. Probabil pe la placa de baza unde sunt lipite toate componentele... s-a intrerupt o conexiune sau nu mai face bine contact.
Doar o vizita la un service ar putea sa te ajute.