| Rapidistu47 a întrebat:

Ce parere aveti despre acele "battery saver" (pentru telefoane)? Ati folosit vreunul? Daca da care a fost cel mai bun?
P.S: Vreau programe testate de voi, nu luate "dupa ochi".

Răspuns Câştigător
| GalaxyB7 a răspuns:

Am folosit destul de multe, si parea mea a fost ca toate sunt la fel de inutile. Pana la urma am ajuns sa nu folosesc nici o aplicatie de genul asta.

Apropo, sa nu incerci nici Clean Master, in afara de a sacada telefonul, nu face nimic. happy

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Părerea mea e că sunt prosti. M-aş apuca să scriu de ce dar mai bine te uiţi la video. https://www.youtube.com/watch?v=zLht58bkmlY

| mititelumarius a răspuns:

Nu te mai complica. Pentru economie intra la setarile telefonului si modifica tema, durata, dar si intensitatea luminii.

| SasNetRomania a răspuns:

Toate aplicatiile care promit marea cu sarea sunt false, sau poti face si tu ce fac acele aplicatii...
1) Redu luminozitatea la minim in casa
2) Inchide wifi/3g/bluetoth (stai pe 2g suficient pentru convorbiri normale)
3) Inchide toate aplicatiile deschide din setari-aplicatii-fortare oprire(sau daca ai root instalezi un task manager cu oprire fortata)
4) Evita FB/Whatsap sau site-urile cu flash
5) Incarca telefonul pe reprize, adica cate 25 la suta, nu de odata 100 cica tine mai mult.
Si multe altele