| anonimulxxxhd a întrebat:

Salut ce telefon imi recomandati dar fara probleme adica am avut iphone si aveam probleme cu butoanele si bateria, Samsung (s4) prima data cu camera si dupa nu mai citea cartela si multe alte exemple ce telefon sa imi iau (nu iphone,le urasc) desigur sa fie rezonabil raport pret calitatea, 5 mpx pe fata etc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti s-au stricat atatea telefoane, atunci inseamna ca problema este in mana- sau obisnuientele tale.
Daca inveti cum sa le folosesti /pastrezi corect, atunci orice telefon va putea tine indelungat, cu conditia sa ai grija de el. Personal, eu folosesc si telefon care are peste 10 ani, fara probleme.

Pentru cei "cu mana grea" si rezistenta la aproape orice, cunosc un singur tip de telefon: cele de campanie de la armata.
big grin

| OnePiece a răspuns:

Poti incerca Asua Zenfone 2 ca tot are Intel Atom si are un pret bun. Daca nu, Huawei P9 lite, are chiar 8MP pe fata.

| TheTrooper1 a răspuns:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO - procesor snapdragon 650, 3 gb ram, 32 gb rom, camera principală de 16mp, baterie de 4050mah. Preț: 900 lei.
Xiaomi este al 3-lea cel mai mare producator de smartphone-uri la nivel mondial. (sursa: http://incont.stirileprotv.ro/......-cel.html)
Xiaomi este firma serioasa, chinezeasca, dar serioasa.

Lenovo k6 - procesor snapdragon 430 octa-core, 2gb ram, 16gb rom, camera principală de 13 mp, baterie de 3000mah. Preț: 900 lei.
De asemenea, Lenovo k6 mi se pare genial. Il detine o prietena, si este extrem de multumita. La fel si eu, am un Lenovo (de astfel foarte multumit de el) si as vrea sa fac trecerea la un k6.

Lenovo k6 note - procesor snapdragon 430 octa-core, 3 gb ram, 32 gb rom, camera principală de 16 mp, baterie de 4000mah. Preț: 1300 lei

Huawei P9 Lite - procesor octa-core, 2gb ram, 16gb rom, camera principală de 13 mp, baterie de 3000 man. Preț: 950 lei

Huawei Nova - procesor octa-core, 3gb ram, 32 gb rom, camera principală de 12 mp, baterie de 3020mah. Preț: 1500 lei

Meizu M3 Max - procesor octa-core, 3gb Ram, 64 Rom, baterie de 4100mah, camera principală de 13mp. Preț: 1200 lei.

Meizu MX5 Pro - procesor octa-core, 3gb ram, 32gb rom, camera principală de 21 mp, baterie de 3050mah.

Sper că ți-am fost de ajutor și că vei lua cea mai bună alegere. Baftă!