| Alex007xD a întrebat:

Am avut un Samsung Galaxy S4 care mi s-a stricat. In el foloseam o cartela (cartela din Germania, eu locuiesc aici.). Dupa ce mi s-a stricat telefonul, am comandat un S6 Edge. Pana a venit telefonul, am folosit un Iphone 4. In Iphone nu imi mergea cartela, doar daca mergeam in oras jos (casa noastra e pe deal). Adica doar in zona orasului aveam semnal, si atunci primeam update-uri, etc... Azi a venit S6-ul si am pus cartela in el. Face fix acele figuri ca si Iphone-ul. Merge tot la telefon, dar cartela nu. In colt imi arata apel de urgenta. Cand am bagat prima data cartela in telefon imi arata in colt "MedionMobile"(de la aia am cartela). Semanul la telefon mi-e full. In S4 imi mergea cartela, nu aveam probleme. O am de 5 saptamani. In Iphone si in S6 nu merge. Ce sa fac? Ce naiba are?

Răspuns Câştigător
| Lex_Marian_1985 a răspuns:

Depinde de banda telefoanelor si de semnalul ce il recerptioneaza de la reteaua cartelei. Te sfatuiesc cel mai bine sa intrebi la o agentie de telefonie!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie decodat telefonul, cartela este cu număr de Germania? Sau este cu număr de România? Mergi cu telefonul la decodat ca de aceea nu functioneaza, si cei de acolo i ti zic ei daca mai sunt si alte cauze, acum esti in România sau tot in Germania?

| Alex007xD explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cartela e din Germania, e numar din Germania si eu locuiesc in Germania.